Uzyskiwanie energii z biogazu

Rynek energii odnawialnej w Polsce stawia dopiero pierwsze kroki, jednak w ciągu obecnej dekady powinien stać się znaczącym elementem polskiego systemu energetycznego, czyniąc biogazownie ważnym elementem ekonomii rolnej. Proces ten przebiegał w podobny sposób w Niemczech, gdzie obecnie działa ponad 6.000 biogazowni pomimo, iż kraj ten jest znaczącym importerem gazu. W Polsce aktualnie liczba czynnych biogazowni nie przekracza dwudziestu.

 

W warunkach polskich biogazownia jest stabilnym źródłem dochodu dla inwestora, zapewniając zwrot z inwestycji w okresie ok. 10 lat od jej zakończenia. Przygotowanie inwestycji biogazowej w polskich warunkach nie jest procesem szybkim i łatwym, co przyznaje wielu inwestorów rozpoczynających „przygodę” z biogazem. Proces inwestycyjny wymaga przygotowania dokumentacji i uzyskania szeregu pozwoleń zanim w końcowym etapie będzie można podłączyć się do sieci energetycznej.

 

Nasza firma posiada kilkuletnie doświadczenie w przygotowywaniu inwestycji biogazowych. Jako bezpośredni inwestorzy mieliśmy także okazję szczegółowo poznać proces realizacji takiej inwestycji. Tym doświadczeniem chcielibyśmy podzielić się również z Państwem.

Zoom in

Nasza firma zapewnia Państwu:


- Dostęp do najnowocześniejszych technologii
- Doradztwo techniczne w oparciu o najnowszą wiedzę
- Kompleksowe zaopatrzenie klienta